nasze usługi

Stomatologia dziecięca

Umów wizytę dla tej usługi:

lek. dent. Aleksandra Kopacka +48 665 011 919

Z ogromną przyjemnością przyjmujemy naszych najmłodszych pacjentów. Staramy się, aby wizyta przebiegała w miłej atmosferze. Wykonujemy leczenie w takim zakresie, na jaki pozwoli nam dziecko. We współpracy ważne jest, aby rodzice odpowiednio wcześnie przyprowadzili swoją pociechę do dentysty, zanim pojawi się pierwszy ubytek. Mali pacjenci potrzebują zapoznać się z gabinetem, lekarzem, poznać panujące tu zasady, aby z zaufaniem pozwolić na wykonywanie zabiegów. Rodzicu! Nie zwlekaj z wizytą adaptacyjną swojego dziecka!

Kiedy zgłosić się na pierwszą wizytę?
Pierwsza wizyta powinna odbyć się, kiedy maluszek jeszcze się nie urodził. 7-8 miesiąc ciąży jest odpowiedni do tego, żeby przygotować się do dbania o jamę ustną dziecka. Dowiesz się, jak dbać o jamę ustną zanim wyrzną się zęby, jakiej szczoteczki i pasty używać, jaką technikę szczotkowania obrać, jak układać dziecko do snu, żeby uniknąć wad zgryzu.

Jeśli nie dzieje się nic niepokojącego, pierwsza wizyta adaptacyjna powinna odbyć się około 3 roku życia i kolejne wizyty kontrolne i profilaktyczne co 3 miesiące. Dlaczego tak często? Próchnica w zębach mlecznych postępuje bardzo szybko. Jeśli pojawi się ubytek, to w krótkim czasie dochodzi do zniszczenia całego zęba, bólu i obrzęku.

Masz jakieś pytania?
Chcesz umówić wizytę?