nasze usługi

Ortodoncja

Umów wizytę dla tej usługi:

lek. dent. Magdalena Zawada
+48 603 222 032

Zdrowy i piękny uśmiech może stać się rzeczywistością! Ortodonta Zduńska Wola zadba o Twój zgryz i zapewni Ci najwyższą jakość leczenia ortodontycznego. Zaufaj naszemu doświadczeniu i oddaj swój uśmiech w ręce naszych wykwalifikowanych ortodontów.

Ortodonta Zduńska Wola – kiedy skorzystać?

Ortodoncja to dział stomatologii zajmujący się wrodzonymi i nabytymi nieprawidłowościami oraz wadami rozwoju narządu żucia. Podstawową metodą leczenia jest stosowanie aparatów korygujących zgryz i nieprawidłowości zębowe. Terapia ortodontyczna jest długim i trudnym procesem. Ortodoncja Zduńska Wola obejmuje zarówno wczesne leczenie (leczenie I fazy) stosowane najczęściej u dzieci w wieku od 5 do 11 roku życia i przeprowadzane jest za pomocą aparatów ruchomych i stałych. Właściwe leczenie ortodontyczne jest to korekta wady zgryzu lub nieprawidłowo ustawionych zębów u dzieci starszych od 12 do 17 roku życia i przebiega z zastosowaniem aparatów stałych i zdejmowanych. Trzecim etapem jest leczenie retencyjne.

Przed rozpoczęciem leczenia ortodonta, na podstawie zdjęć rentgenowskich, modeli i fotografii, przygotowuje indywidualny plan leczenia ortodontycznego. Leczenie trwa kilka lat. Regularne wizyty kontrolne w gabinecie ortodontycznym Zduńska Wola, bardzo dobra higiena zębów i stosowanie się do wszystkich zaleceń lekarza pozwala na odniesienie sukcesu i utrzymanie efektów leczenia. Stomatolog Zduńska Wola oferuje także:

Masz jakieś pytania?
Chcesz umówić wizytę?