nasze usługi

Ortotropia

Umów wizytę dla tej usługi:

lek. dent. Aleksandra Kopacka +48 665 011 919

Ortotropia zajmuje się kierowaniem wzrostem tak, aby osiągnąć jak najlepszy efekt estetyczny twarzy. Ortotropia steruje wzrostem twarzy, skupia się na prawidłowej postawie jamy ustnej.

Dla kogo przeznaczona jest ortotropia?
Dla dzieci do 9 roku życia, które mają nieprawidłowy wzrost twarzy objawiający się stłoczeniem zębów, wklęsłym profilem twarzy, długą twarzą, oddychaniem przez usta, wadami zgryzu.
Ortotropią można leczyć dzieci tylko z idealną higieną jamy ustnej, wolne od próchnicy.
Leczenie ortotropiczne polega na noszeniu aparatów, nazywanych bioblokami. Są to aparaty zdejmowane, ale należy je nosić przez całą dobę, tak jak aparaty stałe, zdejmując jedynie do mycia.
Efekty leczenia ortotropicznego to przede wszystkim znaczna poprawa wyglądu twarzy.
Ortotropia pomaga zmniejszyć chrapanie i ryzyko bezdechu sennego, zmniejszyć częstotliwość zapaleń ucha i górnych dróg oddechowych, zmniejszyć ryzyko zaburzeń w stawach skroniowo- żuchwowych.

Jak przebiega leczenie ortotropiczne?
Jeden cykl leczenia obejmuje noszenie aparatu ekspansyjnego górnego i dolnego, następnie aparatów retencyjnych i aparatu treningowego.
Aktywna faza leczenia trwa około 2-3 lata. Później konieczna jest faza retencyjna aż do zakończenia wzrostu. Czasami zdarza się, że potrzebnych jest więcej cykli leczenia ortotropicznego i zależy to od współpracy z pacjentem i stopnia ciężkości wady zgryzu.
Im młodszy pacjent, tym efekt leczenia jest lepszy.

Masz jakieś pytania?
Chcesz umówić wizytę?